Mnoho let praxe

Oboru se věnuji na špičkové úrovni mnoho let

Kontakt
  • Mgr. Silvie Marinovová, M.A.
  • Adresa: Nedvědovo náměstí 14 /1164
    147 00 Praha 4 CZ
  • Telefon: + 420 241 434 140
  • GSM: + 420 602 344 410
  • Email:silviema@volny.cz

PF 2022

img

Softwarové platformy pro tlumočení na dálku

img

Jsem akreditovanou tlumočnicí Ablio. Více informací naleznete na www.ablio.eu.

Dopis viceprezidenta Royal Golf Clubu v Mariánských Lázních

img

Referenční dopis Kirilla Kožuchova, viceprezidenta Royal Golf Clubu v Mariánských Lázních, jsem umístila do sekce reference.

Video konference a tlumočení na dálku

img

Podmínky tlumočení i technologie se neustále vyvíjejí. Existují softwarové platformy (anglicky: Remote Interpreting Platforms), které umožňují video konference a tlumočení na dálku, vhodné zejména v době, kdy jsou lidé v izolaci a nemohou volně cestovat. Jednou z nich je platforma KUDO. Jsem certifikovanou tlumočnicí KUDO. Více informací naleznete na kudoway.com.

PF 2020

img

S profesí tlumočnice je nerozlučně spojeno celoživotní vzdělávání

img

V květnu jsem absolvovala intenzivní týdenní seminář retouru, tj. tlumočení do cizího jazyka, který byl organizován ve spolupráci s Asociací konferenčních tlumočníků. Rodilí mluvčí, kolegové ze Spojeného království, analyzovali konsekutivní a kabinové tlumočení autentických projevů a poskytovali účastníkům velmi cennou zpětnou vazbu. Vyměňovali jsme si vzájemně poznatky a cvičili různé postupy jak zvládat velmi rychle čtené nebo obsažné projevy, v nich obsažené číselné údaje, kulturní reálie, konferenční hantýrku apod.

Pracovali jsme také s intonací, soustřeďovali se na výslovnost a plynulost celého projevu.

Součástí semináře byla jazyková cvičení, zaměřená na práci se současným jazykem a úspěšné převádění klišé, idiomů a metafor do jazyka cílového. Lektoři se snažili obohatit naši slovní zásobu v různých oborech a stylistických rovinách.

Věřím, že získané poznatky využiji při budoucích zakázkách.

Děkovný dopis ministra

img

Děkovný dopis klienta, který hodnotí mou profesionalitu i přínos vzájemné dlouholeté spolupráce, jsem umístila do sekce reference k výběru akcí, na kterých jsem tlumočila.